Nieruchomości

Nieruchomości

Oferujemy obsługę prawną nieruchomości. Pomagamy w uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości – w tym nieruchomości rolnych. Doradzamy i reprezentujemy w sprawach sądowych o zniesienie współwłasności, o zasiedzenie, o drogę konieczną, uwłaszczenie nieruchomości rolnych, o naruszenie posiadania, o eksmisję, o służebności.

Zajmujemy się analizą stanu prawnego nieruchomości przed sprzedażą/zakupem. Warto pamiętać, że kupno domu, działki czy mieszkania to znaczny wydatek, który może wiązać się z ryzykiem wystąpienia problemów – na przykład:

  • własność – może się okazać, że nieruchomość ma nieuregulowany stan prawny, osoba sprzedająca nie jest jej jedynym właścicielem, nieruchomość wymaga przeprowadzenia spadków itp.
  • prawo budowlane – przed zakupem lepiej upewnić się, czy nieruchomość nie ma ograniczeń np. co do możliwości jej zabudowy.
  • hipoteka – nieruchomość może być obciążona hipoteką, za którą może odpowiadać kupujący.
  • służebność – nieruchomość może być np. obciążona służebnością mieszkania na rzecz osoby trzeciej.

Doradzamy i reprezentujemy przy zakładaniu i regulowaniu Ksiąg Wieczystych. Udzielamy pomocy prawnej w sprawie wykreślania hipoteki.
Jest wiele nieruchomości, których stan prawny jest od pokoleń nieuregulowany. Takimi nieruchomościami również się zajmujemy – włącznie z przeprowadzeniem postępowań spadkowych, jeżeli będzie taka potrzeba.

Obecnie kupowanie nieruchomości rolnych wymaga spełnienia kilku warunków. Kancelaria zajmuje się obsługą prawną kupna i sprzedaży nieruchomości rolnych i prowadzeniem postępowań w tej sprawie.

Udzielamy pomocy przy przygotowywaniu stanu prawnego nieruchomości do sprzedaży.

Pomagamy w rozwiązywaniu konfliktów sąsiedzkich i granicznych. Przygotowujemy i oceniamy umowy najmu, dzierżawy. Doradzamy i reprezentujemy w sporach między współwłaścicielami nieruchomości.

Doradzamy i reprezentujemy również w sprawach budowlanych – przede wszystkim z zakresu legalizacji samowoli budowlanych, w tym tzw. „starych” samowoli.

Zajmujemy się również mieszkaniami. Analizujemy mieszkania pod kątem możliwości zakupu. Przed zakupem mieszkania należy upewnić się, czy jego stan prawny jest uregulowany:

  • czy jest założona Księga Wieczysta?
  • czy osoba oferująca kupno jest rzeczywiście właścicielem mieszkania?
  • czy sprzedaż mieszkania wymaga przeprowadzenia postępowań spadkowych?

Zajmujemy się analizą i przygotowywaniem umów najmu mieszkania. Reprezentujemy w sprawach ochrony praw lokatorów.

To tylko przykładowy katalog spraw dotyczących nieruchomości.

Nasz zespół

Czym się zajmujemy?

Kancelaria zajmuje się pomocą prawną – czyli udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem pism i umów oraz reprezentacją w sprawach karnych, cywilnych, administracyjnych i gospodarczych.

Jeśli chodzi o sprawy sądowe – zajmujemy się nimi na każdym etapie. Przygotowujemy sprawę, pomagamy zgromadzić dowody, udzielamy pomocy w zgromadzeniu dowodów, sporządzamy pozwy, wnioski i pisma procesowe i reprezentujemy Klienta aż do zakończenia sprawy.

Od 3 lipca 2021 r. w sprawach cywilnych przeprowadzane są rozprawy online. Kancelaria reprezentuje Klientów także na rozprawach online.